Boekweitpap met peer en kwark

Kook hele boekweitkorrels voor twee ontbijtkommen met warme peer, kaneel en koude kwark.

Redactie Gespierd LichaamGepubliceerd 3 min leestijd
Kom gare boekweitkorrels met peerstukjes en een lepel witte kwark

De kleine hoekige korrels kook je zacht, maar ze houden meer beet dan fijne vlokken. De peer gaat in stukjes in een apart pannetje; de koude kwark schep je pas na het koken erbij. Zo krijg je in iedere kom een warme basis, zacht fruit en een frisse zuiveltopping.

Dit ontbijt is voor twee personen. Je hebt een kookpan, klein pannetje, zeef en twee kommen nodig. Reken op ongeveer 10 minuten voorbereiding en de kooktijd van de hele boekweitkorrels op jouw verpakking. Gebruik geen meel of vlokken voor dezelfde werkwijze.

Ingrediënten voor twee porties

Ingrediënt Hoeveelheid
Hele boekweitkorrels, droog 120 g
Peer, zonder klokhuis 250 g
Magere kwark naturel 300 g
Kaneel Een halve theelepel
Water voor het fruit 30 ml
Water voor de korrels Volgens de verpakking

Bereiding

  1. Spoel en kook de boekweit volgens de verpakking. Gebruik de voorgeschreven hoeveelheid water en kook tot de korrels gaar zijn. Giet eventueel overtollig water af.
  2. Was de peer, verwijder het klokhuis en weeg 250 gram vruchtvlees af. Snijd in blokjes van ongeveer een centimeter.
  3. Doe de peer met 30 ml water en kaneel in het kleine pannetje. Laat afgedekt ongeveer 5 tot 8 minuten zacht koken. Roer tussendoor en voeg een klein scheutje water toe als de bodem droog wordt.
  4. Controleer of de peer zacht genoeg is om met een vork te verdelen. Schep de gare korrels in twee kommen en verdeel het warme fruit erover.
  5. Schep bij iedere kom 150 gram kwark. Serveer direct, zodat de topping nog koel is.

Eén kom of twee ontbijtmomenten

Voor één vers ontbijt gebruik je de helft van alle ingrediënten. Kook je beide porties tegelijk, bewaar de kwark voor de tweede kom apart in de oorspronkelijke gekoelde verpakking. Verdeel de warme basis meteen, koel de extra portie binnen twee uur en eet binnen twee dagen. De koelkast hoort op 4 °C te staan.

Verwarm alleen de bewaarde korrels en peer tot ze overal stomend heet zijn. Een scheutje water helpt bij het roeren. Voeg de koude kwark daarna toe. Bij restjes opwarmen staat de volledige werkwijze.

Wil je een andere dikte van de topping, vergelijk dan kwark, yoghurt en skyr. Een koud ontbijt dat je de avond ervoor klaarmaakt vraagt juist geen warme graanbasis.

Bronnen

  1. Voedingscentrum — Meal preppen
  2. Voedingscentrum — Veilig verhitten